En del av Club Fivecation III: Detta semesterhem är 1 av 4 handplockade fastigheter. 20 familjer delar på ägandet genom vår unika och bekymmersfria ägandemodell.
Fastighetsinformation
Beskrivning
Denna charmiga och välplanerade villa ligger endast ett par hundra meter från den medeltida byn Villecroze. I denna genuina by finner du smala kullerstensgränder, affärer och restauranger med inbjudande uteserveringar.
Den spatiösa tomten (4000 kvm) är insynsskyddad och har mycket ljusinsläpp samt en betagande utsikt. Sol- och badmiljön är magnifik med gott om plats för sköna solsängar och som pricken över i:et en stor uppvärmd pool (12×6 m). Oliver till salladen skördar man själv från den privata olivlunden.
Det finns många...
Inomhusmiljön
Inomhusmiljön består av en stor ljus salong med öppen spis, gästtoalett, modernt kök med matplats, grovkök och ett garage. Sov möjligheterna är förnämliga med fem sovrum (varav ett är lite mindre) och fyra bekväma badrum. Villans loggia inrymmer utomhuskök, champagnebar, matbord för tio personer samt en loungegrupp. På den högst belägna delen av tomten finns en inbjudande pergola med hänggungor och en sittgrupp. Utsikten mot byn och den närliggande naturen är bedårande.
I villans vinkällare finner man utvalda viner från den berömda...
Området
Upptäck den charmiga byn Villecroze, som ligger idylliskt belägen i hjärtat av Salernes kanton i Haut-Var Verdon-området. Denna medeltida by är en av Frankrikes karaktärsfulla byar och bjuder på en unik upplevelse.
Med sin höga belägenhet på 350 meter över havet och omgiven av de majestätiska sluttningarna av Alpes de Provence, kan du njuta av milda temperaturer året om, låg nederbörd och generös solsken, allt tack vare den skyddande omgivningen av frodiga skogar.
Upptäck Villecroze Park, en oas av svalka med grottor, frodiga trädgårdar,...
Karta
Avstånd från Villa dou Noûguie
Fördelar
Delägare i 4 fastigheter
Ni blir delägare i denna fastighet och 3 andra fastigheter som ingår i Club Fivecation III
Delningsekonomi
Ägarinsats och löpande kostnader blir endast 5% jämfört med eget ägande.
Fivecation Swap
Byt dagar med familjer i våra andra föreningar och få tillgång till hela 16 unika fastigheter
Professionell förvaltning
Fastigheterna förvaltas av oss, så ni kan njuta av er semester
Andra fastigheter i Club Fivecation III
Club Fivecation III

Vad säger våra delägare?
Erfarenheter från familjer i våra föreningar
Martin Malmgren

Användaren har betygsatt företaget utan att skriva någon recension.
Suzanne Parenius

Vi är otroligt nöjda med vår andel i Fivecation förening 2. Vi gillar att resa i och upptäcka Europa men vi är väldigt tilltalade av en okomplicerad semester. Därför valde vi att bli delägare och få tillgång till fyra fantastiska boenden på fyra destinationer, alla på bekvämt avstånd från bra kommunikationsmöjligheter.
Lena Dahlbom

Gick in som ägare tidigt i förening 1. Fastigheterna är otroligt fina och konceptet är perfekt! Grymt smart att samäga flera små ”palats”, dit ni kan ta med släkt och vänner - utan att vara mångmiljonärer och utan att behöva bekymra er en sekund för skötsel och underhåll!
